teisipäev, 20. aprill 2010

Winnie the Pooh


Hei!

Päike paistab, ilm on enam-vähem soe ja seega - miks mitte tõsta oma tuju veel selliste tegelastega pildil :)
Sain taas kord võimaluse üle pika aja meisterdada mõningad pärliloomad ja siin nad on - Puhh ja Notsu. Mustreid otsisin kaua ja tegelikult polegi tulemused tehtud nende mustrite järgi, mis mul valmis olid pandud, aga - pole hullu. Puhhiga jäin rahule, Notsul on nina veidi kahtlane, aga las ta olla :D

Muust elust-olust nii palju, et asjad hakkavad vaikselt rea peale saama ja lõpp paistab. Kooli lõpp. Enne seda tuleb muidugi paras kadalipp läbida, aga saame hakkama.
Täna poliitiliseks filosoofiaks valmistudes sattusin Adam Smithi tsitaadile, mis iseloomustab väga hästi minu hiljutist mõttekäiku. Tsiteerin end:
"Kokkuvõttes jõudsingi selleni, et sõltun tegelikult nii palju end ümbritsevatest inimestest - kui neil on hea, tunnen ka end hästi. Seega võin väita, et kogu see motiveerimise töö pole üldsegi mööda külgi maha jooksnud tegevus - jõudsin tänu sellele lõpuks ka endani. Päris naljakas - viimati päriskodunt Tartusse tulles lasin emal mulle "endaga hakkamasaamist" soovida :D Ja eks see olegi omamoodi lõpmatu ringi võti - kui saan endaga hakkama, saan aidata ka teisi ja nende heaolu omakorda võimaldab ka mul endal järjel püsida ja hakkama saada."
Smithilt sain aga selle tera:
"Kuitahes isekaks inimest ka ei peetaks, on tema loomuses selgelt printsiibid, mis panevad ta huvituma teiste käekäigust ning muudavad nende heaolu tema jaoks oluliseks, isegi kui ta ei saa sellest muud kui selle nägemisest tulenevat mõnu."

Heh, mis ma oskan öelda - seminari tulemusena saime selgeks, et inimene ongi oma loomult egoistlik ja omakasupüüdlik, aga sellest pole midagi - see ongi inimloomus. Vähemalt Smithi arvates.

Kõike seda ise praegu uuesti läbi lugedes mõtlen, kui palju mõtteid on tegelikult ühe inimese peas. Ka mu enda peas. Aga eks nad jäävadki sinna :) Õnneks olen Kaksikute tähtkujust ning seega on minus pidevalt justkui kaks isiksust kes siis omavahel lahingut peavad ja ideid vahetavad. Nii et - mulle meeldib olla mina ise :D

---

Et aga blogi liiga filosoofiliseks ei läheks, lõpetangi praegu siinkohal. Täna on üle pika aja esimene päev, kui sain kasutada väljendit "mul on igav"! Nii lahe! See viitab millelegi. Vähemalt sellele, et olen palju asju ära teinud, mis muidu hingel kripeldaksid!

Aga aitab nüüd ja kõike head teile!

Kommentaare ei ole:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...